Масниця: від млинців до давніх обрядів
- Литвин Крістіна
- 26 лют.
- Читати 1 хв

Щороку українці святкують одне з найсмачніших свят — Масницю! Вона має, уявіть-но, понад 10 назв — Запусти, Пу́щення, Сиропу́ст, Масляна, Колодій, Сиропу́сний тиждень, Си́рна неділя, Ба́бське свято, Зага́льниця тощо. Це традиційне слов'янське свято, яке ще з давніх-давен символізує прощання з зимою та зустріч весни. Свято прив'язане до Великодня та Великого посту, тому дата змінюється і Сиропусний тиждень щороку припадає на різні дні. Цього року Сирну неділю святкуємо з 24 лютого по 2 березня. Протягом тижня люди готують різноманітні страви та проводять традиційні обряди, серед яких кулачні бої, катання на санчатах, поїдання млинців (та й вареників) на швидкість, купання в ополонках та спалювання опудала.
У нашому ліцей також зберігаються традиції Масниці. Зокрема, одним з найголовніших моментів святкування є так зване "народження" Колодія (він символізує родючість та багатий врожай). Також обов'язковим атрибутом є спалення солом'яного опудала, співи, водіння хороводів навколо багаття. Цей рік не стане винятком...
Цікаво знати: Українці здавна вірили, що за погодою на Масляний тиждень можна передбачити, якою буде весна. Якщо Масниця тепла — весна буде ранньою, проте дощовою. Якщо ж тиждень холодний і морозний — весна прийде пізно, але буде сонячною.

Комментарии