top of page

Вчитель історії в третьому поколінні: розмова з Олексієм Рибченком

Оновлено: 17 лют.

В рамках проєкту "Тиждень історії" ми поспілкувалися з Олексієм Рибченком - педагогом, який перетворює уроки історії на  подорож у часі. Він розповів про свої улюблені історичні періоди, визначних діячів та поділився думками про те, як зробити вивчення минулого цікавим для сучасної молоді.


Вибір професії для Олексія Миколайовича не був випадковим. "Більше всього мене спонукав до цього батько і брат, це династія," — розповідає він. Здобувши освіту в Київському державному педагогічному університеті, він пішов стежкою своїх рідних, перетворивши сімейну традицію на власне покликання.


Коли мова заходить про улюблені історичні періоди, Олексій Миколайович відзначає радянську епоху. Проте його професійний інтерес не обмежується лише цим часом. Особливу увагу він приділяє постаті митрополита Андрея Шептицького, відзначаючи його діяльність у роки Першої світової війни.

"Насправді хотілось би побачити все, що цікаво," — зізнається вчитель, коли мова заходить про можливість стати свідком історичних подій.


За роки викладання Олексій Миколайович помітив, як змінилися учні та підходи до навчання. "Так, відчувається різниця між дітьми, коли я щойно прийшов до школи і сьогодні," — розмірковує він. — "Але я намагаюсь не сильно зациклюватися та не звертати уваги. Звісно, штучні інтелекти дуже погіршили навчання."


Згадуючи свій досвід класного керівника, Олексій Миколайович з усмішкою розповідає: "Я тоді ще був молодий, але клас був нормальний, хоча була постійна боротьба." Ця "боротьба", як можна зрозуміти, була тим необхідним елементом, який загартовував і вчителя, і учнів, готуючи їх до викликів майбутнього.


Це інтерв'ю було підготовлено для першого випуску шкільної газети «ШкоLife». Редакція висловлює подяку Олексію Миколайовичу за його час та відверті відповіді.

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating

Ліцей 196 

Вул. Зодчих 22, м. Київ

Телефони – 0444059999, 0444058888

Web – сайт школи –  196school.kyiv.ua

E–mail – sznz196@gmail.com

Прочитали?
Дайте відгук
bottom of page