top of page

Маленькі великі винахідники

Оновлено: 17 лют.

17 січня у всьому світі відзначається День дитячих винаходів. Ця дата обрана не випадково — саме цього дня народився один із найвідоміших винахідників в історії, Бенджамін Франклін. Його перший винахід, ласти для плавання, які надягали на руки, був створений, коли Бену було лише 12 років. І це лише початок захопливої історії про юних талантів, чия креативність та допитливість змінили світ.


Діти часто дивують дорослих своєю здатністю мислити нестандартно. Наприклад, 6-річний Роберт створив іграшкову вантажівку з відкидним кузовом — ідею, яка згодом знайшла своє відображення у справжніх вантажних автомобілях. 11-річний американець Френк випадково вигадав фруктове морозиво на паличці, залишивши лимонад із ложкою на морозі. А 12-річному Генрі з Великої Британії набридло щодня намазувати зубну пасту на щітку, тому він придумав щітку з уже вбудованою пастою.



Унікальні винаходи створювали й зовсім маленькі винахідники. 6-річна Амелія з Великої Британії мріяла про виделку, яка б охолоджувала гарячу їжу, і в результаті з’явився прилад із вбудованим вентилятором. Французький підліток Луї Брайль, син чоботаря, розробив шрифт для незрячих людей, який використовується донині по всьому світу.


Україна також пишається своїми юними винахідниками. Наприклад, Максим зі Львову у 12 років створив робота-інженера, здатного сканувати приміщення, заміряти його розміри та передавати дані на комп’ютер. Цей винахід може бути корисним у багатьох сферах, від будівництва до дизайну інтер’єру.


І це лише невелика частина вражаючих ідей, які народилися у дитячих головах. До цього списку можна додати такі винаходи, як калькулятор, рукавички без пальців, паперовий пакет із квадратним дном чи навіть пристрої, що дозволяють слухати музику людям із вадами слуху.


Важливо, щоб дорослі підтримували дитячу цікавість, заохочували експерименти та допомагали розкривати таланти. Адже саме з маленьких ідей починаються великі зміни. Хто знає, можливо, саме ваш син чи донька, учень чи учениця, однокласник чи однокласниця стане автором наступного революційного винаходу, який змінить світ.

Інформація для статті взята з книги Я досліджую світ: Ч.2 / Н.М.Бібік, Г.П.Бондарчук. - Харків : Вид-во “Ранок”, 2018. - 80 с. : іл.

 
 
 

Останні пости

Дивитися всі
Підслухано у школі

“Підслухано у школі” – це нова рубрика, яка містить почуті редакцією вислови, які, можливо, стануть крилатими. Всі цитати наводимо...

 
 
 

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating

Ліцей 196 

Вул. Зодчих 22, м. Київ

Телефони – 0444059999, 0444058888

Web – сайт школи –  196school.kyiv.ua

E–mail – sznz196@gmail.com

Прочитали?
Дайте відгук
bottom of page