top of page

День герба України



Тризуб є стародавнім символом, найдревніше зображення якого датується X століттям. Зображення тризуба археологи знаходять на посуді, печатках. Князь Володимир Великий карбував його на монетах, де з одного боку зображувався портрет князя, а з іншого — тризуб. Але визначити справжнє значення Тризуба не просто, хоча  б через те, що про нього нема жодних письмових згадок в джерелах Русі. 


У слов’янській руніці є символ, схожий на дерево з трьома гілками, що позначало Білобога, а в перевернутому вигляді — Чорнобога. Дехто вважає, що тризуб символізує Рарога — небесного вісника справедливості у вигляді сокола, що летить донизу. Також важливе місце займає релігійне трактування тризуба як відображення ідеї Трійці: Отця, Сина та Святого Духа. 


Існує близько 40 версій походження тризуба. Можна припустити, що це давній релігійний знак, тризубець, підсвічник-трикірій, сокіл, який полює на здобич, якір, житній колос, лук зі стрілою, корона, чи навіть верхівка скіпетра візантійських або скіфських царів. Деякі дослідники розглядають його як символ триєдинства світу та поєднання культів сонця і якоря, що були поширені в давнину.



Окремі гіпотези намагаються трактувати тризуб як монограму, у якій зашифровані перші літери імені князя Володимира. Інші дослідники припускають, що в цьому знакові міститься слово “Воля”, що особливо набуло популярності після затвердження тризуба як герба УНР. Тоді ж деякі почали “розшифровувати” у ньому ініціали князів Володимира, Ярослава та княгині Ольги.



Тризуб був державним гербом УНР, хоча й тривалий час точилися дискусії: основними претендентами були галицький золотий лев, київський архистратиг Михаїл та козак із мушкетом. Михайло Грушевський пропонував золотий плуг на блакитному полі, проте зрештою підтримав знак із монет князя Володимира Великого.

Сучасний державний герб України базується на версії Василя Кричевського. 19 лютого 1992 року його затвердили як Державний Герб незалежної України.




 
 
 

Останні пости

Дивитися всі
Підслухано у школі

“Підслухано у школі” – це нова рубрика, яка містить почуті редакцією вислови, які, можливо, стануть крилатими. Всі цитати наводимо...

 
 
 

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating

Ліцей 196 

Вул. Зодчих 22, м. Київ

Телефони – 0444059999, 0444058888

Web – сайт школи –  196school.kyiv.ua

E–mail – sznz196@gmail.com

Прочитали?
Дайте відгук
bottom of page